![]() |
|
||||||||
| Portal | PhotoPost Gallery | Register | Blogs | FAQ | Members List | Calendar | Search | Today's Posts | Mark Forums Read |
| View Poll Results: How much do you spend per month on average? | |||
| $0 to $25 |
|
13 | 9.09% |
| $26 to $50 |
|
19 | 13.29% |
| $51 to $75 |
|
24 | 16.78% |
| $76 to $100 |
|
17 | 11.89% |
| $101 to $150 |
|
15 | 10.49% |
| $151 or over |
|
55 | 38.46% |
| Voters: 143. You may not vote on this poll | |||
![]() |
|
|
Thread Tools | Display Modes |
|
|
|
#1
|
|||||
|
|||||
|
How much do you expect to spend in a year, and divide that by 12 to give you an accurate idea how much to budget off each paycheque.
That works out to more than my paycheck! |
|
#2
|
|||||
|
|||||
|
lalalalalalalalalalalalal - I don't hear you. Don't want to know - just know it's lots.
|
|
#3
|
|||||
|
|||||
|
Good question.....
I buy a lot of dry goods (salt, light bulbs/lightbulbs |
|
#4
|
|||||
|
|||||
|
I have to make a conscious decision to stay away from MLFS as it si very easy to spend $100 to $200. I try to buy most of my major supplies on the J&L christmas sales. I also look for their monthly specials as this helps when it comes to replacing lights, salt, filter and additives.
Tom R |
|
#5
|
|||||
|
|||||
|
Grrrr, You had to make me add it up didn't you
|
|
#6
|
|||||
|
|||||
|
My electrical bill nears $100 alone, lol
Well if we ignore utilities, I still need a 7th option. "Way to much" Last edited by Psyire; 03-22-2006 at 01:32 AM. |
|
#7
|
|||||
|
|||||
|
You capped out the poll at $151+
I think you vastly underestimate my ability to blow my money on reef stuff. ![]() |
|
#8
|
|||||
|
|||||
|
Quote:
Steve
__________________
*everything said above is just my opinion, and may or may not reflect the views of this BBS, its Operators, and its Members. If cornered on any “opinion” I post I will totally deny having ever said this in a Court of Law…Unless I am the right one*Some strive to be perfect.... I just strive. |
|
#9
|
|||||
|
|||||
|
I wish I only spent $150 per month
__________________
![]() Greg |
|
#10
|
|||||
|
|||||
|
I hate to say it but because Im still in the process of setting everything up, I've been spending minimum $500 to $1000 a month between equipment and livestock. This has been going on for about 7 or 8 months now too.
__________________
Jason |
![]() |
| Thread Tools | |
| Display Modes | |
|
|