![]() |
#5
|
|||||
|
|||||
![]() Just a tid bit of info for you. A 400W halide on average cost about $.30 a day to run. So that's about $0.025 an hour. So lets say 3 cents an hour to run.
Cut back your photo period an hour a day and you save $0.90 a month. Peanuts ![]() So instead of paying $9.00 a month per halide to run you pay $8.10. Again 400w don't forget. If it makes you feel any better my bill runs about $250 a month and half is for the tank ![]() ![]()
__________________
No matter what the morrow brings, inventors keep inventing things. ----------------------------------- Jonathan ----------------------------------- www.cakerybakery.ca |