Oh yes, examples.
I bought food priced at $12.00 for $7.00
A mag priced at $5.50 for $3.99
Obviously, I can't walk into a Big Al's store in the US so I went online to compare their pricing in Canada and the US on a product that I chose randomly. (I think they are US made)
Big Al's US price OSI spirulina pellets 12 oz $7.49
Big Al's Canadian price same product $19.98
J&L Two Little Fishes Green Veggies 30 grams $6.95
Big Al's US online same product 1 oz $3.99
Quite a savings, eh
Just ask!
Last edited by naesco; 10-28-2007 at 06:59 AM.
Reason: added more info
|